Jak zůstat fit během karantény

V dnešním článku si řekneme, jak v dnešní době uzavřených fit center zůstat v dobré fyzické kondici a s tím spojené psychické, protože ta spolu s tou fyzickou úzce souvisí, jak se říká, ve zdravém těle zdravý duch.

  • Udržte si fyzický výdej
  • Pohlídejte si svůj příjem
  • Vydržte to

1.Udržte si fyzický výdej

Ano, tohle může být do značné míry těžké ale aktivit je opravdu nepřeberné množství, stačí se zamyslet a najdete určitě mnoho aktivit, co můžete provozovat za domácích podmínek. Vaše fit centrum to určitě v plné míře nenahradí ale možná se budete divit, že druhý den po domácím cvičení ucítíte ty svaly, o kterých jste možná nevěděli, že je máte. Určitě doporučuji zkombinovat jak silové cvičení tak aerobní cvičení. Nemusíte denně dřít, snažte se držet režim, na jaký jste byli zvyklí a uvidíte, že nejen po fyzické stránce ale i po té psychické budete mnohem více v pohodě.

2.Pohlídejte si svůj příjem

I o vašem příjmu platí, udržte ho na uzdě. Nejhorší scénář je usednout k televizi zastavit veškeré aktivity a jíst všechno na co přijdete a říct si “vždyť to teď přece nemá cenu”. Věřte, právě teď to cenu má! Pokud jste byli zvyklí na nějaký jídelníček, dodržuje ho i nyní. Vaše tělo je zvyklé na stejné časy jídel a proto je dobré držet je i nyní. Ať už jste doma, nebo kdekoliv jinde.

3.Vydržte to

Věřte nebo ne, doba koronaviru pomine a představte si dva scénáře. První: po celou dobu jsme nic nedělali vyřadili úplně režim a teď budeme začínat znovu po delší nucené pauze. Druhý: upravili jsme svůj cvičební plán na doma, snažili se držet kalorický výdej a příjem. Je to na vás, který scénář vyberete. Uvidíte, pokud se budete držet těchto 3. základních bodů, udržíte se fit po celou dobu a i po psychické stránce to pro vás bude mnohokrát lepší.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *